Skip to main content

بررسی جزئیات بروز رسانی های وردپرس


بررسی جزئیات بروز رسانی های وردپرس، در این مقاله به بررسی جزئیات در بروزرسانی های آخر پرداخته و اصلاحاتی را که در هر بروزرسانی در وردپرس انجام شده را بررسی کرده و در نهایت تصمیم میگیریم وردپرس ارزش بروزرسانی دارد یا خیر؟

1.اصلاح الگوریتم بروزرسانی افزونه ها:
در نسخه های قدیمی اگر تعدادی از افزونه ها باید بروزرسانی می شدند،در حین عملیات بروزرسانی اگر مشکلی پیش می آمد عملیات بروزرسانی متوقف می شد و افزونه هایی که در لیست بعد از افزونه ی مشکل دار وجود داشتند به روز نمی شدند.
تیم وردپرس تصمیم گرفت که الگوریتم به روز رسانی افزونه ها رو تغییر بده :اگر در موقع بروزرسانی گروهی از افزونه ها ، افزونه ای دچار مشکل شد ، همان افزونه از لیست بروزرسانی کنار زده می شود و بقیه افزونه ها بروزرسانی می شوند.

2.

افزایش مقدار PHP_INT_MAX:
در نسخه های قدیمی گاهی محدودیت هایی برای ورودی گرفتن اطلاعات در جداول دیتابیس بود، اما نسخه های جدید دو تغییر و بروز رسانی مفید رو داشتند :
افزایش طول تمام رشته ها با تغییر طول PHP_INT_MAX در فایل php.ini
افزایش تعداد کارکتر نام جداول دیتابیس به ۱۰۰۰(که در نسخه های قدیمی با ارور مواجه می شد.)
البته این دو تغییر بیشتر مناسب افزونه نویس ها واقع شده.

3.
اصلاح ویرایشگر جهت نمایش شرت کد:
در نسخه های قدیمی اگر شرت کدی دربرگیرنده HTML بود ،ویرایشگر قادر به نمایش آن نبود.اما از نسخه 4.2.3 به بعد این ویژگی به ویرایشگر اصلی وردپرس یعنی TinyMCE افزوده شده است که کار پیشنمایش طراحی را آسان تر خواهد کرد.

3.
برطرف کردن خطای شکلک ها:
اگر شکلک های رایج را در نسخه های قدیمی در کنار SVG استفاده می کردید با خطاهایی مواجه می شدید ، که این مشکل نیز بر طرف شده است.

4.
بهبود رابط کاربری صفحه ی ابزارک ها:
اگر ابزارکی در انتهای صفحه ابزارک ها بوده و صفحه هم طولانی باشد، کاربر هنگام اضافه کردن آن ابزارک به لیست ابزارک هایش دچار مشکل می شد و سخت بود، این مشکل نیز با طراحی راحت و اسکرول سریع صفحه به بالا حل شد.
و کاربر اون رو بر می داشت تا به لیست ابزارک هاش اضافه کنه ،اونقت یکم سخت بود تا صفحه اسکرول کنه و به بالا برسه.(مثل پوسته ی صحیفه که کلی ابزارک داره.)
تیم وردپرس با طراحی راحت و اسکرول سریع صفحه به بالا این مشکل رو هم حل کرد.
در نهایت امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشه.

بررسی جزئیات بروز رسانی های وردپرس

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای بررسی جزئیات بروز رسانی های وردپرس

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید