Skip to main content

ویجت چیست و چگونه از آن ها در سایت وردپرسی خود استفاده کنیم؟


ویجت ها پنجره های کوچک و کاربردی هستند که در وردپرس و در موقعیت های موجود در قالب قرار میگیرند و عملی را انجام میدهند. در این آموزش با روش های اضافه کردن وبجت و حذف ویجت آشنا خواهید شد.پیشنهاد میکنیم علاوه بر خواندن توضیحات و مشاهده تصاویر همراه با ما آمورش را پیش ببرید و در صورت داشتن هرگونه سوال در بخش نظرات سوالات خود را مطرح نمایید تا توسط کارشناسان سایت سوالات شما عزیزان پاسخدهی هی شود .

1.در وردپرس چگونه ویجت ها را اضافه و از آنها استفاده کنیم؟ کاربران مبتدی اغلب از ما می پرسند که ویجت چیست و چگونه می توانیم از آنها در وردپرس استفاده کنیم؟ ویجت ها به شما این امکان را می دهد تا عملکرد ها و امکانات متفاوتی رو به سایدبار سایت وردپرسی خود اضافه کنید بدون اینکه کدی بنویسید. ما به شما نشان خواهیم داد چگونه ویجت ها را به سایت خود اضافه کنید و از آنها استفاده کنید ویجت چیست؟ چرا ما نیاز به استفاده از ویجت در سایت وردپرسی داریم؟ ویجت ها بخش هایی کوچک با ویژگی هایی خاص هستند که می توان آنها را در سایدبار سایت قرار داد، برای مبتدیان این یک روش ساده برای اضافه کردن گالری، نوشته های تازه و دیگر بخش های داینامیک به سایت وردپرسی است ویجت ها را می توانید از مسیر Appearance » Widgets از بخش مدیریت مشاهده کنید.

شما می توانید ویجت هایی را که می توانید به انتهای بخش ویجت های موجود اضافه کنید را مشاهده کنید در سمت راست شما می توانید موقعیت های طراحی شده در سایت وردپرسی که می توانید ویجت را در آن قرار دهید،مشاهده کنید موقعیت های طراحی شده توسط قالب وردپرسی شما تعریف می شود. اگر شما ویجت برای ویژگی مورد نظر خود پیدا نکردید، به احتمال زیاد می توانید پلاگین آن را اضافه کنید(در این مورد بعدا توضیح خواهیم داد)

How to Add and Use Widgets in WordPress
2.اضافه کردن ویجت به سایدبار سایت وردپرسی:چند راه برای اضافه کردن ویجت وجود دارد که ساده ترین آن کشیدن ر و رها کردن آن در قسمت سایدبار سایت وردپرسی است.

How to Add and Use Widgets in WordPress

همچنین شما می توانید بر روی نام ویجت کلیک کنید،لیستی از موقعیت هایی که می توانید ویجت خود را در آن قرار دهید مشاهده میکنید، موقعیت مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه add widget کلیک کرده تا ویجت مورد نظر در موقعیت انتخاب شده اضافه شود.

How to Add and Use Widgets in WordPress

یک حالت برای تنظیم قابلیت دسترسی برای کابران وجود دارد که برای فعال کردن آن باید از قسمت screen option گزینه esable accessibility mode را انتخاب کنید

How to Add and Use Widgets in WordPress

هر ویجت یک دکمه add دارد که با کلیک بر روی آن می توانید موقعیتی را که می خواهید ویجت در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید.

How to Add and Use Widgets in WordPress

برای مشاهده جزئیات دستورالعمل، مطلب چگونگی اضافه کردن ویجت در حالت دسترسی را مشاهده کنید.
صفحه ویجت تنها راه برای اضافه کردن ویجت نمی باشد، شما همچنین می توانید از قسمت Appearance » Customize ویجت مورد نظر خود را با پیش نمایش زنده از آن به سایت خود اضافه کنید.

How to Add and Use Widgets in WordPress
به خاطر داشته باشید که همه موقعیت ها در قسمت سفارشی سازی قابل مشاهده نیست، به همین خاطر توصیه می شود برای اضافه کردن ویجت ها از قسمت Appearance » Customize استفاده کنید.
3.چگونه یک ویجت را در وردپرس حذف کنید؟ حذف یک ویجت هم مانند اضافه کردن آن آسان است، برای حذف یک ویجت بر روی نام ویجت کلیک کرده تا قسمت توضیحات آن برایتان باز شود، در پایین قسمت توضیحات دکمه delete وجود دارد که با کلیک بر روی آن ویجت حذف می شود.
برخی از ویجت ها تنظیمات ساده ای دارند اما برخی دیگر خیر، وقتی میخواهید ویجت را حذف کنید که تنظیمات آن ساده نیست می توانید آن را به قسمت ویجت های غیرفعال ،با کشیدن و رها کردن، منتقل کنید.
اضافه کردن یک ویجت به قسمت ویجت های غیرفعال، ویجت را از لیست ویجت های موجود حذف نمی کند، شما می توانید مجددا آن را فعال کنید.
چه ویجت هایی برای وردپرس موجود است؟یک قالب وردپرسی به صورت پیشفرض تعدادی ویجت مانند نوشته های تازه، آخرین دیدگاه ها، بایگانی، جستجو و غیره دارد.
بسیار از قالب های وردپرسی و افزونه ها با پلاگین های خودشان آمده است.برای مثال پلاگین Envira Gallery به شما اجازه می دهد گالری تصاویر زیبایی در پست ها و صفحات خود ایجاد می کند،اما آن همچنین ویجت Envira Gallery را هم در اختیار شما قرار داده و از این طریق می توانید گالری تصاویر زیبایی را در سایدبار سایت خود ایجاد کنید.بطور مشابه بی شمار قالب و افزونه وجود دارد که ویجت هایی را به سایت شما اضافه می کند و شما می توانید این ویجت ها را بدون نوشتن هیچ کدی به موقعیت های خود در سایت اضافه کنید.
صدها ویجت برای وردپرس وجود دارد . لیست 25 تا از ویجت های مفید را مشاهده کنید.

How to Add and Use Widgets in WordPress

How to Add and Use Widgets in WordPress

How to Add and Use Widgets in WordPress
4.چه کارهای دیگری می توان با ویجت ها در وردپرس انجام داد؟
ویجت ها، ابزاری قدرتمند و انعطاف پذیر در وردپرس هستند، توسعه دهندگان وردپرس از آنها در بسیاری از روش های نوآورانه استفاده می کنند.
شما به عنوان مدیر یک سایت وردپرسی می توانید از امتیاز اضافه کردن تقریبا هر چیزی که می توانید تصور کنید به سایت خود استفاده کنید. شما می توانید با مطالعه 12 ترفند سایدبار وردپرس برای دریافت حداکثر نتیجه شروع کنید.
اگر کار کردن با کد برای شما ساده است پس شما می توانید یاد بگیرید چگونه یک ویجت وردپرسی پیشفرض را ایجاد کنید.
امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به شما در یادگیری چگونگی اضافه کردن و استفاده از ویجت ها در وردپرس کمک کرده باشد،شما همجنین ممکن است بخواهید راهنمایی های ما در مورد چگونگی نمایش سایدبارهای گوناگون برای هر پست و صفحه در وردپرس را مشاهده کنید.

ویجت چیست و چگونه از آن ها در سایت وردپرسی خود استفاده کنیم؟

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای ویجت چیست و چگونه از آن ها در سایت وردپرسی خود استفاده کنیم؟

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید