Skip to main content

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس


آیا میخواهید فایل های صوتی به سایت خود اضافه کنید؟ به طور پیش فرض وردپرس به عنوان یک سیسنم مدیریت محتوا قادر به مدیریت فایل های صوتی می باشد. با این حال بسیاری از مبتدیان از این موضوع بی خبرند. در این آموزش ما چگونگی افزودن فایل های صوتی و ایجاد لیست های پخش در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

وردپرس برای قرار دادن فایل های صوتی از تگ های HTML5 audio استفاده می کند که با اکثر دستگاه های جدید سازگار است و به خصوص در گوشی های موبایل به خوبی کار می کند. تگ HTML5 audio فایل های با فرمت MP3 ، OGG و WAV را پشتیبانی میکند که در بین آنها، MP3 فرمتی است که بیشتر از بقیه برای فایل های صوتی استفاده می شود.

1.اضافه کردن یک فایل صوتی یا موزیک به مطلب وردپرس و یا یک صفحه بسیار آسان است. برای اینکار کافی است در صفحه ویرایش مطلب، روی دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک کنید.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

2.سپس یک پنجره آپلود رسانه بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در پنجره نمایان شده در تب بارگذاری پرونده ها با کلیک رو ی دکمه گزینش پرونده ها، فایل صوتی خود را انتخاب و آپلود کنید و پس از آپلود روی دکمه گذاشتن در نوشته کلیک کنید.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

اگر از زبانه دیداری ویرایشگر استفاده کنید فایل صوتی را به صورت یک نوار موزیک و اگر از تب متنی استفاده کنید فایل صوتی خود را به صورت کد مشاهده خواهید کرد.

پس از درج فایل صوتی شما میتوانید ویرایش مطالبتان را ادامه دهید یا آن را ذخیره و منتشر کنید.

یک راه ساده دیگر برای افزودن فایل صوتی آپلود فایل در کتابخانه رسانه ای و سپس کپی کردن آدرس URL آن در ویرایشگر دیداری است.

سپس وردپرس به طور خودکار URL را برای شما جاسازی خواهد کرد که این دقیقا مشابه قرار دادن آدرس فایل ویدئویی از یوتیوپ یا آپارات در مطالب است.


آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

درست مثل گالری تصاویر، شما می توانید با استفاده از آپلود رسانه، لیست پخش صوتی هم به مطالبتان اضافه کنید . برای اینکار کافیست رو دکمه افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک کنید و ساختن فهرست پخش صوتی را انتخاب کنید.

در صفحه بعد شما میتوانید با کشیدن و رها کردن آهنگ ها لیست پخش خود را مرتب کنید.همچنین میتوانید نمایش نام آهنگ، نام خواننده و تصویر را فعال کنید.

بعد از انجام این تنظیمات روی دکمه گذاشتن فهرست پخش صوتی کلیک کنید. لیست پخش شما به مطالبتان اضافه خواهد شد و شما آن را در ویرایشگر دیداری مشاهده خواهید کرد.حالا میتوانید ذخیره کنید و پیش نمایش مطلب را در سایت خود را مشاهده کنید.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس
ویرایش اطلاعات متا از فایل های صوتی در وردپرس

وردپرس مس تواند به صورت خودکار اطلاعات متا را از فایل MP3 شما دریافت کند. با این حال اگر فایل شما هیچ اطلاعات متایی نداشته باشد، یا اینکه بخواهید آن را تغییر دهید باید این کار را در موقع آپلود رسانه انجام دهید.

برای اینکار روی دکمه اقزودن پرونده چندرسانه ای برای آپلود رسانه کلیک کنید. شما میتوانید فایل هایی را آپلود کنید و یا اگر قبلا اینکار را انجام داده اید به تب کتابخانه پرونده چندرسانه ای بروید.

بعد از اینکه فایل صوتی خود را انتخاب کردید، اطلاعاتی را در کادر سمت چپ به شما نمایش میدهد که در آنجا میتوانید عنوان آهنگ، نام خواننده، نام آلبوم و …. را تنظیم کنید. این اطلاعات در لیست پخش و صفحات پیوست نمایش داده خواهند شد.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

اضافه کردن فایل های صوتی و لیست پخش به ستون ابزارک ها

وردپرس به طور پیش فرض نمی تواند آدرس فایل های صوتی را قرار دهد.برای این کار ابتدا باید یک ویجت متنی ایجاد کنیم سپس نیاز به قرار دادن کد کوتاه در آن داریم. برای این کار به راحتی میتوانید این کد را در فایل functions.php قالب یا افزونه site-specific قرار دهید.
حالا به کتابخانه چند رسانه ای رفته و آدرس فایل صوتی مورد نظرتان را در ویجت متنی که پیشتر ایجاد کردید، کپی کنید.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

و اما برای اضافه کردن یک لیست پخش به ابزارک ها، شما نیاز به شناسه آن لیست پخش دارید. ابتدا با استفاده از آموزش های داده شده، یک لیست پخش ایجاد می کنیم.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در تب ویرایشگر متنی شناسه لیست پخش را مشاهده خواهیم کرد و این همان کدی است که ما به آن نیاز داشتیم.

با کپی کردن این کد به ویجت متنی، لیست پخش خود را در سایت مشاهده خواهیم کرد.

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای آموزش افزودن موسیقی و صدا در مطالب وردپرس

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید