Skip to main content

حذف کپی رایت و فوتر از قالبهای جوملایی


اگر شما هم با حذف فوتر و اطلاعات موجود در فوتر قالبهای جوملایی مشکل دارید میتوانید با این آموزش مکان قرارگیری فوتر را تشخیص داده و نسبت به ویرایش یا حذف آن اقدام کنید
در این مطلب آموزشی روشهای مختلف را در قالبهای شرکت های مختلف به شما توضیح خواهیم داد تا حذف و ویرایش فوتر را به راحتی انجام دهید.

1.
نخستین جایی که باید به دنبال فوتر قالب خود بگردید ماژولها هستند.برای اینکار و قبل از هر اقدامی ابتدا به منوی مدیریت قالبها بروید.سپس مطابق با تصویر گزینه انتخابها کلیک کنید

how to remove joomla template footer


2.
در این قسمت گزینه ای به نام پیش نمایش موقعیت ماژولها وجود دارد که این گزینه را روی فعال قرار دهید و ذخیره کنید.با اینکار میتوانید در صفحه اصلی سایت موقعیت ماژولهای خود را به راحتی بیابید.دلیل انجام اینکار هم در واقع راحتی یافتن ماژول فوتر است.

how to remove joomla template footer


3.
پس از فعالی سازی گزینه ی پیش نمایش موقعیت ماژولها اکنون سایت خود را باز کنید و در انتهای آدرس سایت خود همانند تصویر عبارت
/tp=1
را درج کنید و کلید اینتر را بزنید تا موقعیت های ماژولهای شما نمایش داده شوند.در تصویر مشاهده میکنید که موقعیت ها به چه صورتی دیده میشوند.
هر موقعیت یک نام دارند برای مثال در تصویر :
Position: footer-4
این عبارت یعنی موقعیت مورد اشاره نامش footer-4 است.کمی پایین تر از همین موقعیت و در انتهای صفحه موقعیتی را مشاهده میکنید که متن فوتر ما به صورت ماژول در آن قرار گرفته و نام موقعیت copyrights است!
به همین سادگی موقعیت ماژول فوتر خود را پیدا کردیم تا به مرحله بعدی برویم و آن را تغییر دهیم

how to remove joomla template footer


4.
پس از یافتن موقعیت فوتر خود اکنون به بخش مدیریت سایت باز میگردیم و از منوی مدیریت ماژولها همانند تصویر ماژول کی رایت را که در موقعیت copyright وجود داشت را پیدا میکنیم.
روی عنوان ماژول برای ویرایش فوتر کلیک کنید و یا اگر مایل به داشتن فوتر نیستید میتوانید این ماژول را حذف کنید
دقت کنید ماژول فوتر شما ممکن است عناوین مختلفی داشته باشد ، در این تصویر ما عنوان ماژول فوتر را کپی رایت قرار داده ایم

how to remove joomla template footer


5.
با کلیک روی عنوان ماژول میتوانید محتوای آن را ویرایش و تغییرات لازم را در آن بدهید

how to remove joomla template footer


6.
در صورتی که فوتر موجود در قالب شما به صورت ماژول نباشد راه حل تغییر را غیر فعال سازی آن متفاوت است.اگر با مراحل عنوان شده در بالا موفق به یافتن فوتر قالب خود نشدید همانند تصویر وارد بخش مدیریت قالبهای خود شوید و روی قالب پیشفرض خود کلیک کنید.
دقت کنید که منظور از قالب پیشفرض همان قالبی است که دارای ستاره زرد رنگ در روبروی نام خود میباشد و محل آن عبارت سایت درج شده است.
به تصویر دقت کنید


how to remove joomla template footer


7.
در تنظیمات قالب خود اکنون باید کنی دقت کنید و قسمتهای مختلف آن را بررسی کنید.قطعا تنظیماتی برای فوتر در قالب شما وجود دارد.
در تصویر مشاهده میکنید که در قالبی که ما استفاده کرده ایم قسمتی با عنوان footer وجود دارد که امکان ویرایش فوتر و یا غیر فعال کردن آن فراهم شده است.


how to remove joomla template footer

حذف کپی رایت و فوتر از قالبهای جوملایی

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای حذف کپی رایت و فوتر از قالبهای جوملایی

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید