Skip to main content

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟


چگونه Rich Snippets را در وردپرس استفاده کنیم؟ قصد دارید Rich Snippets را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید؟ مطمئن نیستید که Rich Snippets ها چه هستند و چرا باید از آنها در سایت وردپرسی استفاده کنید؟ Rich Snippets به شما اجازه می دهد برای برخی از محتواهای خاص مانند مطالب ، رویداد و غیره لیست جستجوی پیشفرض داشته باشید و در نتایج جستجوی گوگل متفاوت تر از سایر سایتها ظاهر شوید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد چگونه از Rich Snippets استفاده کنید.

1.دلایل استفاده از Rich Snippets در سایت وردپرسی چیست؟
Rich Snippets به مدیران سایت راه دیگری برای برقراری ارتباط با موتورهای جستجو را می دهد. داده های ساخت یافته به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا انواع متفاوتی از محتوا را در سایت شما ببینند.

این اطلاعات بیشتر در نتایج جستجو، باعث در معرض توجه بیشتر قرار گرفتن لیست شما می شود چون به معنی ترافیک بیشتر برای سایت شماست.
این امر باعث می شود سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بیشتر نمایش داده شود.
Rich snippets فقط برای بررسی یا دستورالعمل نیستند، شما می توانید از آنها برای رویدادها، محصولات، ویدئو، موسیقی،برنامه، مقاله، پست و غیره استفاده کنید.
حالا که دیدید چرا Rich snippets برای سایت شما مفید هستند خواهیم دید چگونه می توان Rich snippets را به وردپرس خود اضافه کنیم.
برای اینکار دو روش وجود دارد.
روش نخست ، روش دستی اضافه کردن Rich snippets با استفاده از پلاگین Rich snippets
و روش دوم اضافه کردن با استفاده از کدهای html به صورت دستی درون محتواست.

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

2.اضافه کردن Rich snippets با استفاده از پلاگین Rich snippets:
اضافه کردن Rich snippets به صورت دستی حتی برای طراحان سایت با تجربه هم دشوار می باشد، خوشبختانه چند پلاگین وردپرسی وجود دارد که شما می توانید به سادگی Rich snippets را به نوشته های وردپرس خود اضافه کنید.
اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعال کردن پلاگین All In One Schema.org Rich Snippets می باشد. بعد از فعال سازی بر روی آیکون منوی Rich Snippets در سایدبار کلیک کنید.

شما انواع متفاوت محتویاتی را که می توانید با پلاگین ایجاد کنید را مشاهده خواهید کرد:
– نقد و بررسی مورد
– رویدادها
– شخص
– محصولات
– برنامه های نرم افزاری
– ویدئو
– مقاله
کلیک بر روی هر کدام از این موارد زمینه هایی را که کاربر در هنگام نوشتن یک نوشته/ برگه یا هر نوع پست سفارشی در دسترس خواهد بود را نشان می دهد.
حالا شما نیاز دارید که نوشته جدید ایجاد کنید یا یکی از نوشته های خود را ویرایش کنید، شما در قسمت پیکربندی Rich Snippet یک برچسب متاباکس جدید را مشاهده خواهید نمود. در واقع شما یک منوی کشویی میبینید که می توانید نوع محتوای نوشته ای را که بر روی آن کار می کنید را انتخاب کنید.

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

نوع محتوایی که می خواهید فیلدهای rich snippet بر اساس آن پر شوند را انتخاب کنید،در تصویر همانطور که مشاهده می کنید نوع مقاله انتخاب شده است که به ما نام مقاله، نویسنده آن، توضیحی کوتاه درباره آن و فیلدهای تصویر مقاله را نشان خواهد داد.
شما می توانید آن را به دستور، رویداد و یا هر نوع محتوایی که شما در حال ایجاد آن هستید تغییر دهید، شما نیاز به وارد کردن تمامی فیلدها ندارید اما برخی از فیلدها که توسط گوگل برای نمایش rich snippets استفاده می شود لازم است.
در نهایت دکمه ذخیره را بزنید تا اطلاعات در rich snippets ذخیره شود.


چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟
3.اضافه کردن دستی rich snippets در وردپرس:
در اینجا مثالی را مشاهده می کنید که برگه یک کاربر در وردپرس را نشان می دهد، متن برگه جیزی شبیه به تصویر است.
براحتی می توانید این کد را به rich snippets تبدیل کنید.اگر با HTML آشنایی داشته باشید، بسادگی ادامه این مثال را متوجه خواهید شد:
برای هر نوع محتوا تعدای ویژگی های خاص وجود دارد که نیاز به تعریف شدن دارد.
Schema.org سازمانی است که استانداردهایی را برای انواع متفاوت محتوا نگهداری می کند. مستندات گسترده ای به همراه مثال برای انواع متفاوت داده در این وبسایت مشاهده خواهید نمود.
در اینجا مثال دیگری را از rich snippets دستور مشاهده می کنید :
اگر به صورت دستی rich snippets را در نوشته های وردپرس خود استفاده می کنید باید از ویرایشگر متن برای نوشتن ساختار مورد نیاز استفاده کنید


چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

4.تست rich snippets شما:
گوگل و دیگر موتورهای جستجو ممکن است به سرعت rich snippets در نتایج جستجو نمایش ندهد. چگونه شما متوجه شوید که بدرستی از rich snippets در سایت خود استفاده کرده اید؟
می توانید از بسادگی با استفاده از Google’s Structured Data Testing Tool به این موضوع پی ببرید.
کافیست ساختار خود را درون جعبه ابزار قرار داده و یا بر روی لینک Fetch URL برای وارد کردن یک URL کلیک کنید. بر روی دکمه اعتبار کلیک کرده تا اعتبار ساختار شما بررسی شود.
امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در یادگیری چگونگی استفاده از rich snippets در سایت شما کمک کرده باشد.

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای چگونه از Rich Snippets در وردپرس استفاده کنیم؟

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید