Skip to main content

ساخت صفحه Intro برای وردپرس


شاید با سیستم های مدیریت محتوای مختلف مانند نیوک ، جوملا و … آشنا باشید. در این سیستم ها با اضافه کردن یک فایل index.html یا index.htm و دستکاری و شخصی سازی آن می توانید یک صفحه ورودی یا اینترو پیج ( intro page ) داشته باشید. اما تا به حال برای وردپرس چنین کاری انجام داده اید؟ همانطور که پی خواهید برد وردپرس باز هم خاص است! در این آموزش با چگونگی قرار دادن یک صفحه بصورت اینترو برای وردپرس آشنا خواهید شد.

1.
برای شروع وارد هاست سایتتhن شده و به پوشه قالب فعلی خود بروید سپس سک فایل PHP جدید بسازید (اسمش را هرچه میخواهید بگذارید مثل intro.php)
حالا فایلی را که ساخته اید برای ویرایش باز کنید و تکه کد مقابل را درون آن قرار دهید.
کلمه intro که در کد آورده شده نام قالبی است که قرار است برای صفحه مورد نظر در قسمت برگه های وردپرس خود انتخاب کنید، شما می توانید آن را به هرچیز مرتبط دیگری تغییر دهید.


ساخت صفحه Intro برای وردپرس
2.
خب حالا باید قالب مورد نظراتان را که می خواهید محتوا در آن قالب دیده شود را به فایل اضافه کنید، در اینجا دو راه پیش رو دارید یکی برای کسانی که می خواهند صفحه اینترو (صفحه ورد) به سایتشون اضافه کنن و یه محتوای html به نمایش بزارند و یکی هم برای کسانی که می خواهند نوشته های خود (وبلاگ) را در برگه جدید یعنی آدرسی جدا از آدرس صفحه نخست سایت نشان دهند (اینترو به این برگه لینک میشود).


اضافه کردن صفحه اینترو به وردپرس
برای اضافه کردن صفحه اینترو به این فایل فقط کافییست کد های صفحه HTML ایی راکه قبلا ساخته اید یا می خواهید بسازید را در این فایل قرار دهید (کد های صفحه اول یا index) و فایل را ذخیره کنید.
حالا وارد داشبورد وردپرس خود شده و از قسمت برگه ها روی افزودن برگه کلیک کنید، در این صفحه عنوان برگه که می تواند ” صفحه نخست ” باشد را وارد کنید بعد از سمت چپ صفحه در قسمت ” صفات برگه ” از فیلد قالب، قالبی که ذخیره کرده اید را انتخاب کنید، اسم این قالب همان اسمی است که در تکه کد اول نوشتید. برگه را منتشر کنید، با چک کردن برگه منتشر شده خواهید دید که برگه با قالب خاصی که خودتان برایش درست کردید دیده میشود. قابل ذکر است که لازم نیست برای برگه متنی بنویسید و میتوانید همه متن ها را بصورت html داخل قالبی که تعریف کرده اید بنویسید و به عنوان صفحه اینترو به نمایش در بیاورید.


اضافه کردن صفحه بلاگ به وردپرس
بعد از اضافه کردن یه صفحه اینترو و انجام تنظیمات مربوط به آن که در ادامه میگویم دیگر صفحه اولتان مطالب سایتتان را نمایش نمی دهد. برای همین شما باید یک برگه جدید بسازید که در آن صفحه اول قالبتان یعنی همون صفحه اولی که داخلش مطالب سایتتان قرار است دیده شود به نمایش در بیاورید.
برای این کار فقط کافیست فایل index.php قالبتان (تاکید می کنم قالبتان نه خود وردپرس) را ویرایش کنید و به اول آن تکه کدی که بالا ذکر شد برای صفحه intro را اضافه کنید. با این تفاوت که جای کلمه intro یا کلمه ایی که خودتان استفاده کرده اید باید از یک کلمه دیگر مثل blog استفاده کنید. بعد وارد برگه ها شوید و با ساخت برگه جدید و تغییر صفت قالب برگه به قالبی که خودتان نام گذاری کرده اید برگه جدید را منتشر کنید.


3.
خوب تا اینجا ما فقط صفحه های جدید و قالب های جدید را ساختیم اما چطور آنها را در مکان درستشان به نمایش در بیاریم ؟!
برای این کار ابتدا وارد تنظیمات وردپرس قسمت ” خواندن ” شوید و سپس از قسمت “ در برگه‌ی نخست نمایش داده شود” یک برگه یکتا را انتخاب کنید و از فیلد های پایینش برگه های جدیدی که ساخته اید را انتخاب کنید. (دقیقا مانند تصویر)

حالا در صفحه اول سایتتان برگه ایی که برای قالب صفحه اینترو ساخته اید نمایش داده میشود و صفحه نوشته ها هم در آدرس برگه جدید وبلاگی که ساخته اید دیده میشود !


ساخت صفحه Intro برای وردپرس

ساخت صفحه Intro برای وردپرس

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای ساخت صفحه Intro برای وردپرس

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید