Skip to main content

افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده + دانلود افزونه


افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده + دانلود افزونه،آیا سرعت بارگذاری سایت شما پایین است؟؟
چند ثانیه اضافی در بارگذاری سایتتان می تواند تفاوتی بزرگ برای سایت شما با بقیه سایت ها ایجاد کند عاملی میشود تا کاربر دیگر به سایت شما بازنگردد. دنبال راهی هستید که سرعت بارگذاری سایتتان را افزایش دهید؟؟؟در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه سرعت بارگزاری سایت را افزایش دهیم.

1.
می خواهید سرعت بارگزاری سایت شما بیشتر شود؟
برای انجام این کار شما باید دیتابیس خود را از اطلاعات اضافی خالی کنید.
چرا دیتابیس نیاز به پاک کردن اطلاعات اضافی دارد؟؟
وردپرس همانطور که قبلا گفته شده بود نرم افزاریست تحت وب که با دو زبان برنامه نویسی php و mysql نوشته شده که وظیفه ی mysql ذخیره اطلاعات و در مواقع لازم نمایش اطلاعات در سایت به وسیله ی php است.
پشت هر سایت وردپرسی یک دیتابیس می باشد. حالا شما فرض کنید که این دیتابیس سنگین شده باشد و نتواند فایل ها را به راحتی پیدا کند و در سایت نمایش دهد!! در این صورت برای پیدا کردن و نمایش دادن هر فایل به زمان زیادی احتیاج خواهد بود.
ساختار دیتابیس به این صورت است که برای ذخیره سازی هر موضوع یک جدول یا همان table می سازد و مطالبی که مربوط به آن موضوع است را در همان جدول ذخیره میکند. به طور مثال یک جدول برای موضوع افزونه های وردپرس ساخته و تمامی افزونه ها را در آن ذخیره میکند.
زمانی که وردپرس را نصب میکنید، وردپرس به صورت خودکار ۱۱ جدول در دیتابس ساخته می شود و با نصب افزونه های مختلف جداولی به آن ها اضافه خواهد شد. حال اگر بعداز مدتی شما تصمیم به حذف افزونه ها بگیرید در ظاهر افزونه از وردپرس پاک شده است ولی از دیتابیس پاک نشده است. مشکل ما نیز از همین جا شروع میشود که جداول مربوط به افزونه ها بعد حذفشان پاک نمیشود و کماکان سرجای خود میمانند.


2.
حال باید چه کرد؟؟
برای انجام این کار یعنی شناسایی و پاک کردن جداول اضافی، افزونه هایی موجود میباشد که این کار را برای شما انجام دهند شایان ذکر است که خود این افزونه ها بعد حذف جدولشان از دیتابیس پاک می شود.
2-1-WP-Optimize
بعد بررسی های زیاد و نظرسنجی های متعدد ما به این افزونه از ۵ نمره ، ۴.۷ را میدهیم.در این افزونه شما میتوانید تنها با یک کلیک تمام دیتابیس خود را بهینه سازی کنید.
این افزونه با پاک کردن جداول ، نظرات و مطالب اضافی سایت، سرعت سایت را چندین برابر خواهد کرد همچنین شما میتوانید برای این افزونه زمان تعیین کرده تا به طور خود خودکار مثلا هفته ای یک بار دیتابیس را بهینه کند.
این افزونه میتواند تنها با یک کلیک از تمام دیتابیس شما نسخه پشتیبان تهیه کرده و برای شما لینک دانلود آن را فراهم کند.

افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده

2-2.WP Clean Up Optimizer
WP Clean Up Optimizer افزونه ای مناسب برای افزایش سرعت دیتابیس است و تنها با یک کلیک تمام دیتابیس را از فایل های اضافی پاک میکند. اما بسیاری از امکانات این افزونه در نسخه رایگان آن غیرفعال است و چنانچه شما به دنبال امکانات زیاد و موثر هستید باید نسخه پولی آن را خریداری نمایید.

افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده

افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده + دانلود افزونه

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی پایگاه داده + دانلود افزونه

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید