Skip to main content

جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت یا جعلی در جوملا


یکی از معضلات مدیران سایتها در بخش ثبت نام کاربران ، مدیریت کاربرانی است که با ایمیلهای موقت یا جعلی اقدام به ثبت نام میکنند تا ، یا از روند و نحوه ثبت نام در سایت شما اطلاعاتی کسب کنند یا به جهت اقدامات خراب کارانه از این ایمیل ها استفاده کنند و یا برای دانلود محصولاتی که در سایت دارید استفاده میکنند .
در صورتیکه کاربری به هر علتی از مواردی که در بالا به ان اشاره شد قصد این را داشته باشد یک بار از سایت شما استفاده کند و ارتباطی در آینده با سایت شما نداشته باشد از ایمیلهای مورد اشاره استفاده میکند . به همین علت بسیاری از مدیران سایتها از این موضوع شکایت دارند چون نیازمند داشتن ایمیلی معتبر از کاربر هستند تا یا در خبرنامه سایت با کاربر در ارتباط باشند یا موضوعات و پیشنهاد های ویژه ای که در سایت قرار میگرد به اطلاع کاربر برسانند در نتیجه باید ایمیل معتبری از کاربر در سایت ثبت شده باشد .
به همین علت امروز یک پلاگین مفید خدمت شما معرفی خواهیم نمود که میتوانید در همین آموزش آنرا دانلود ، نصب و استفاده نمایید تا براحتی جلوی ثبت نام غیر مجاز در سایت خود را مسدود کنید .

کارکرد این پلاگین بسیار آسان است کافیست آن را از لینک زیر دانلود نمایید

از کجا شروع کنم ؟

اگر اشنا به نصب افزونه ها در جوملا هستید پلاگین را نصب کنید اگر آشنا نمیباشید از آموزش زیر برای نصب استفاده بفرمایید .

[file_download url=”images/download/plg_user_mailrestriction-master_p30template.com.zip” color=”#000000″ radius=”3px” padding=”25px” margin=”0″ button_color=”#F9FDFF” button_hover_color=”#fff” button_background=”#4fc1e9″ button_hover_background=”#3bafda” download_speed=”20″ show_file_size=”yes” custom_title=”پلاگین جلوگیری از ثبت نام موقت”]
آموزش نصب افزونه در جوملا

پس از نصب وارد مدیریت پلاگین ها شوید : مدیریت جوملا > افزونه ها > پلاگین ها

how-to-use-extra-fields-in-k2-article

پلاگین User mail restriction را جستجو نمایید پس از بازکردن پلاگین ابتدا آن را فعال کنید .

how-to-use-extra-fields-in-k2-article

اگر قصد دارید دامنه ای خاص را مسدود کنید برای ثبت نام در کادر اول که نوشته شده است ” نام دامنه ” اسامی دامنه های مورد نظر را وارد کنید اگر چند دامنه میباشد با استفاده از کاما آنها را از هم جدا کنید . بعنوان مثال :

domainname1.com , domainname2.com , domainname3.ir

توجه داشته باشید اگر قصد دارید تمام ایمیلهای یک دامنه را مسدود کنید از این بخش استفاده نمایید مثلا وب سایتی که ایمیل موقت ارائه میکند و قصد دارید تمام ایمیلهایی که کاربر با این دامنه ساخته بلاک نمایید از این بخش استفاده کنید .

اگر قصد دارید جلوگیری کنید از ثبت نام ایمیلیهایی خاص ، در کادر دوم که نوشته شده است ” ایمیل ها ” نام ایمیل های مورد نظر خود را وارد کنید و با استفاده از کاما آنها را از هم جدا کنید . بعنوان مثال :

emailaccount@domainanme.com , emailaccount1@domainanme.com , emailaccount2@domainanme.com

اگر تمایل دارید نام کاربری در سایت شما ثبت نام نشود میتوانید از کادر سوم استفاده کنید که نوشته شده است ” نام کاربری ” در این بخش هم نام های کاربری را وارد و با استفاده از کاما از هم جدا کنید . بعنوان مثال :

username1 , username2 , username3

how-to-use-extra-fields-in-k2-article

پس از تنظیمات مورد نظر پلاگین را ذخیره کنید و دیگر نگران ثبت نام کاربران موقت نباشید .

جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت یا جعلی در جوملا

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای جلوگیری از ثبت نام کاربران با ایمیل موقت یا جعلی در جوملا

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید