Skip to main content

آموزش ساخت ربات اختصاصی تلگرام


روش ساخت ربات تلگرام اختصاصی و دریافت توکن

ساخت ربات تلگرام
برای ساخت ربات تلگرامی اختصاصی خود طبق مراحل زیر به ترتیب و همراه با تصاویر قید شده اقدام نمایید و در آخر میتوانید توکن ربات خود را دریافت کنید

 1. برنامه ی تلگرام خود را در گوشی تلفن همراه خود و یا در کامپیوتر خود باز کنید و طبق تصویر زیر در قسمت جستجو عبارت botfather@ را جستجو کنید و بعد از یافتن آن گزینه ی start کلیک کنید
 2. ساخت ربات تلگرام

 3. پس از ورود به botfather همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید گزینه ای به نام newbot وجود دارد که با انتخاب این گزینه میتوانید ربات اختصاصی خود را در تلگرام ثبت و نام آن را مشخص کنید.اکنون گزینه ی newbot را انتخاب کنید.
 4. ساخت ربات تلگرام

 5. پس از اینکه گزینه ی newbot را انتخاب کردید ، از شما سوالی پرسیده میشود با این مفهوم که عنوان ربات خود را مشخص کنید.برای مثال ما عنوان “فروشگاه پوشاک تن پوش” را انتخاب کردیم.همانند تصویر زیر شما هم عنوان ربات خود را وارد کنید و سپس ارسال کنید.(عنوان را به فارسی وارد نمایید)
 6. ساخت ربات تلگرام

 7. پس از ثبت عنوان ربات خود ، اکنون باید نام اصلی ربات خود را مشخص کنید که حتما باید به انگلیسی وارد کنید و در انتهای نام مورد نظرتان حتما باید عبارت bot قرار گرفته باشد.در تصویر زیر کاملا مشخص و گویاست ، ما یک نام به انگلیسی برای ربات خود در نظر گرفته ایم.شما هم نام مورد نظر خود را وارد کنید و ارسال کنید.
 8. نکات مهم در انتخاب نام:
  نام حتما انگلیسی باشد
  نام بدون فاصله و بدون کاراکترهای غیر مجاز باشد
  نام بدون درج شکلک و … باشد
  نام ربات شما ترجیحا شیوا ، روان و گویای نوع فعالیت سایت شما باشد
  نام انتخابی شما در واقع تابلوی سایت شماست و هزاران کاربر تلگرامی در آینده قرار هست که عضوی از ربات تلگرامی سایت شما شوند بنابراین سعی کنید در انتخاب نام دقت لازم را به عمل آورید که در آینده مجبور به تغییر نام و از دست دادن هزاران کاربر خود نشوید
  ساخت ربات تلگرام

 9. در صورتی که نام انتخاب شده شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده باشد امکان ثبت آن توسط شما نخواهد بود و باید نام دیگری انتخاب کنید.همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ، نامی که ما در مرحله ی قبلی انتخاب کردیم قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و پیام خطایی نمایش داده میشود که مضمون آن این است که این نام توسط شخص دیگری ثبت شده و شما باید نام دیگری انتخاب کنید.
 10. اگر شما هم پیامی همانند پیام مورد اشاره در تصویر زیر دریافت کردید ، نام دیگری انتخاب و ارسال کنید ، همانند تصویر زیر مشاهده میکنید که ما نام دیگری را انتخاب و ارسال میکنیم:
  ساخت ربات تلگرام

 11. در این تصویر مشاهده میکنید که نام دیگری که انتخاب کردیم با موفقیت ثبت شد و ربات اختصاصی ما ایجاد گردید.پیام مورد اشاره به معنی تبریک و موفقیت در ثبت نام مورد نظرمان است و از هم اکنون ربات تلگرامی ما ساخته شده و امکان فعالیت وجود دارد.
 12. مهم: قسمت بسیار مهم در این پیام که در تصویر مشاهده میکنید ، توکن یا همان token است که در تصویر مشخص شده است.این اعداد و حروف مشخص شده کد اختصاصی ربات شماست. این توکن را در جایی کپی کنید و ذخیره کنید.
  ساخت ربات تلگرام

 13. در صورتی که بخواهید تصویری را برای ربات خود انتخاب کنید میتوانید همانند تصویر زیر گزینه ی setuserpic را انتخاب کنید.پس از اینکار پیامی را دریافت میکنید با این مضمون که عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.کافیست که تصویری را در همان پنجره ارسال کنید تا به عنوان تصویر ربات شما ثبت گردد.
 14. ساخت ربات تلگرام
  ساخت ربات تلگرام

آموزش ساخت ربات اختصاصی تلگرام

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای آموزش ساخت ربات اختصاصی تلگرام

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید