Skip to main content

آموزش افزونه ی دستیار تلگرام جوملا


افزونه ی دستیار تلگرام جوملا طراحی شده توسط واحد توسعه ی پی سی تمپلیت

دستیار تلگرام جوملا

با استفاده از دستیار تلگرام میتوانید پلاگین های پرداخت ، افزونه های فروشگاه و بسیاری از افزونه های دیگر و منتشر شده در پی سی تمپلیت را به ربات تلگرام و کانال تلگرامی خود متصل نمایید بصورتی که پیام های دلخواه شما را به تلگرام کاربران سایت شما ارسال نماید
برای ارسال پیام های خود به کاربران تلگرامی خود علاوه بر نصب افزونه ی دستیار تلگرام نیاز به داشتن ربات اختصاصی تلگرام نیز دارید.برای ساخت ربات اختصاصی تلگرامی خود این آموزش را مشاهده نمایید

 1. برای شروع ابتدا افزونه ی دستیار تلگرام را از این لینک دانلود و نصب نمایید
 2. پس از نصب منوی دستیار تلگرام را در لیست کامپوننت های خود خواهید دید و با کلیک روی آن صفحه ی مدیریت دستیار تلگرام قابل دسترسی میباشد.تصویر زیر صفحه ی مدیریت دستیار تلگرام میباشد:
  دستیار تلگرام جوملا

 3. اکنون با انتخاب گزینه ی انتخابها میتوانید تنظیمات افزونه را مشاهده نمایید.در این تنظیمات باید توکن ربات خود را قرار دهید.ربات تلگرامی شما وظیفه انتقال پیام های شما را به کاربران شما بر عهده دارد.بنابراین ساختن یک ربات پیش نیاز استفاده از افزونه ی دستیار تلگرام است.برای ساخت یک ربات اختصاصی خودتان در تلگرام این آموزش را مشاهده بفرمایید و ربات خود را بسازید. بعد از ساخت ربات تلگرامی خود باید token آن را در تنظیمات وارد نمایید.همچنین نام ربات و نام کانال تلگرامی خود را در قسمت های مورد اشاره وارد و ذخیره کنید.
 4. دستیار تلگرام جوملا

 5. پس از انجام تنظیمات لازم اکنون باید فرم ثبت تلفن همراه کاربران را فعال کنید.برای اینکار ابتدا یک منوی جدید ایجاد کنید
 6. دستیار تلگرام جوملا

 7. منوی جدید را باید از نوع فرم دریافت تلفن متصل به افزونه ی دستیار تلگرام مطابق با تصویر زیر ایجاد کنید.نام منو را مشخص و ذخیره نمایید.دقت کنید که این فرم را تنها کاربرانی که در سایت شما ثبت نام کرده و عضو سایت شما هستند خواهند دید.کاربران با کلیک روی منوی ساخته شده میتوانند تلفن همراه خود را که خط تلگرامی آنها روی این تلفن فعال است را وارد نمایند.
 8. دستیار تلگرام جوملا

 9. پس از انجام موارد بالا برای اتصال افزونه ی دستیار تلگرام و همچنین فعال شدن ربات تلگرامی خودتان باید webhook را اجرا کنید. وب هوک یا webhook در واقع لینک فعالسازی ربات تلگرامی شماست. با استفاده از فرمول زیر این لینک را ایجاد و در آدرس بار مرورگر خود اجرا کنید
 10. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید لینک وب هوک به این شکل است:

   https://api.telegram.org/bot[TOKEN]/setwebhook?url=https://p30template.com/components/com_botmanager/bot/index.php 

  بجای عبارت [TOKEN] باید توکن خود را که در آموزش ساخت ربات دریافت کرده ای را قرار دهید .
  پس از ساختن لینک مورد اشاره ، آن را در آدرس بار مروگر خود کپی کنید و اجرا کنید. در صورتی که همه موارد را رعایت کرده باشید پیام موفقیت آمیز مشاهده خواهید کرد .
  دستیار تلگرام جوملا

 11. پس از انجام موارد بالا ، اکنون اگر کاربری عضو ربات تلگرامی شما شود ، علاوه بر پیام خوش آمد گویی دو گزینه یا دکمه با نام های “منوی اصلی” و “ثبت شماره تلفن” مشاهده میکند.
 12. دستیار تلگرام جوملا

 13. کاربران شما قبل از ثبت شماره تلفن خودشان در ربات تلگرام ، باید از منویی که در مرحله ی 4 ایجاد کردید تلفن خودشان را در سایت شما ثبت کنند و سپس در ربات نیز همین عمل را انجام دهند.با اینکار تلفن آنها در سامانه ی تلگرامی شما ثبت و تایید میشود. شما میتوانید اطلاعات این دسته از کاربران را در بخش مدیریت کامپوننت و در منوی کاربران مشاهده کنید. تصویر زیر:
 14. دستیار تلگرام جوملا

 15. در آخرین مرحله باید فایل config.php را در مسیر زیر باز کنید و توکن ربات خود را که در مرحله ی 5 دریافت کردید ، وارد این فایل کنید.
 16. components/com_botmanager/bot/config.php

  دقت کنید که توکن را همانند تصویر و در بین کوتیشن های مورد اشاره کپی و فایل را ذخیره کنید
  دستیار تلگرام وردپرس

 17. پس از انجام تمام موارد قید شده ، از این پس میتوانید تمام پلاگین های پرداخت و افزونه های متصل به تلگرام که در پی سی تمپلیت منتشر شده اند را به این سرویس مجهز کنید و خدمات متنوعی را در ربات تلگرامی خود به کاربران ارائه کنید.

آموزش افزونه ی دستیار تلگرام جوملا

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای آموزش افزونه ی دستیار تلگرام جوملا

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید