Skip to main content

آموزش تنظیمات منو کاربر در جوملا


منو کاربران در جوملا دارای تنظیماتی میباشد که به شما در مدیریت ثبت نام کاربران ، فعال سازی حساب کاربران در زمان عضویت ، فعال سازی کپچا ، تعیین گروه های کاربری بعد از ثبت نام و یا کاربران مهمان کمک شایانی میکند . این تنظیمات در صورتیکه صحیح و براساس نیاز انجام شود هم در امنیت سایت شما نقش بسزایی دارد و هم کاربران در زمان عضویت سردرگم نخواهند شد .

جهت مشاهده تنظیمات منو کاربری کافیست ابتدا منو کاربران را در مدیریت جوملا کلیک نمایید سپس منو مدیریت را انتخاب کنید و در صفحه بازشده بروی دکمه انتخابها کلیک بفرمایید ( در تصویر زیر مشخص کرده ایم )پس از کلیک بروی دکمه انتخاب ها صفحه ای برای شما باز میشود که مانند شکل زیر است .گزینه هاییکه در این صفحه مشاهده میکنید در ادامه آموزش تک به تک به شما توضیح خواهیم داد .

✅ اجازه ثبت نام کاربر جدید

در صورتیکه این گزینه بروی خیر قرار داده شود ، ثبت نام سایت شما غیر فعال می شود و کاربران سایت امکان ثبت نام بروی سایت شما را ندارند

و اگر بلی انتخاب شود امکان ثبت نام کاربر جدید در سایت وجود خواهد داشت.

✅ گروه کاربران جدید

این گزینه به شما این امکان را میدهد که مشخص کنید کاربران بعد از ثبت نام به کدام گروه کاربری تعلق دارند به صورت پیشفرض این گزینه بروی کاربران ثبت نام شده میباشد ( registered ) . و پس از ثبت نام تنها به بخش هایی که کاربران ثبت نام شده دسترسی به آنها را دارند دسترسی خواهند داشت .

✅ گروه کاربری مهمان

این گزینه مشخص میکند کاربری که وارد سایت شما میشود به کدام گروه کاربری تعلق دارد به صورت پیش فرض این گزینه بروی کاربر مهمان ( Guest ) میباشد . گروه کاربری مهمان فقط مجاز به مشاهده سایت است و دسترسی به بخش هایی که کاربران ثبت نام شده دارند را نخواهند داشت .

✅ ارسال رمز عبور

در صورتیکه این گزینه بروی بله قرار داده شود ، کاربر پس از ثبت نام رمز عبور خود را همراه با نام کاربری در ایمیل دریافت میکند . بهتر است برای امنیت بیشتر این گزینه بروی خیر باشد .( پیش فرض خیر میباشد )

✅ فعال سازی حساب کاربری جدید

با تنظیم این گزینه مشخص میکنید که کاربر بعد از ثبت نام توسط مدیر تایید شود ، یا توسط خودش یا هیچکدام . در صورتیکه بروی مدیر تنظیم شود کاربر بعد از ثبت نام باید منتظر باشید تا مدیر حساب کاربری را فعال کند . اگر بروی خودش تنظیم شود کاربر بعد از ثبت نام یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی دریافت میکند و با کلیک بروی لینک حساب کاربریش فعال میشود و اگر بروی هیچ باشد کاربر بلادرنگ عضو و فعال میشود .

نکته ( کاربران زمانی امکان ورود به سایت را دارند که حساب کاربری آنها فعال شده باشد )

✅ ارسال ایمیل به مدیر

اگر ‘فعال سازی کاربر جدید’ غیر فعال باشد و یا توسط خود کاربر تنظیم شده باشد، ایمیل فعال سازی برای مدیریت ارسال می شود

✅ کد امنیتی (Captcha)

کد امنیتی کپچا یکی از مهمترین بخش های امنیت سایت میباشد با فعال سازی کپچا شما از ارسال اسپم ، ثبت نام رباتها در سایت جلوگیری میکنید . طبق آموزش زیر میتوانید کپچا را بروی سایت خود فعال بفرمایید .

آموزش فعال سازی کپچا

✅ پارامترهای کاربری در سایت

اگر نمایش انتخاب شود کاربران می توانند زبان، ویرایشگر و راهنمای تنظیمات سایت را در بخش کاربری مشخصات شخصی خود مشاهده و تغییر دهند.

✅ زبان بخش کاربری

در صورتیکه این گزینه بروی نمایش تنظیم شود کاربر قادر خواهد بود در زمان ثبت نام زبان مشاهده سایت را انتخاب کنید .

✅ تغییر نام کاربری

با فعال سازی این گزینه به کاربر اجازه میدهید بتواند نام کاربری خود را تغییر دهد .

آموزش تنظیمات منو کاربر در جوملا

| پشتیبانی | | ۱ دیدگاه برای آموزش تنظیمات منو کاربر در جوملا

5 ستاره از 1 نظر

Comments (1)

دیدگاهتان را بنویسید